Nie wszyscy uczestnicy obrotu gospodarczego „grają fair”. Z roku na rok rośnie skala przypadków, w których przedsiębiorcy postępują przeciwko ustalonym zasadom gry rynkowej, wyczerpując przy tym znamiona przestępstw.
W takich sytuacjach często mówi się o „przestępstwach białych kołnierzyków”. Termin ten został użyty po raz pierwszy w 1939 roku przez socjologa oraz kryminologa Edwina H. Sutherlanda, który zdefiniował go jako przestępstwa popełniane przez osoby cieszące się uznaniem i wysokim statusem społecznym w ramach ich działalności zawodowej. Przestępstwa gospodarcze obejmują szeroki zakres zachowań, a ich typy zostały rozsiane po różnych ustawach.
Reprezentuję interesy klientów w sprawach dotyczących szerokiego spektrum przestępstw gospodarczych na wszystkich etapach postępowania karnego. Moja rola nie sprowadza się przy tym wyłącznie do prowadzenia obrony. Podejmuję aktywność również jako pełnomocnik pokrzywdzonych, którzy dochodzą swoich praw w ramach procesu karnego. Pomagam menedżerom w ocenie ryzyka poniesienia odpowiedzialności karnej w związku z planowanymi decyzjami gospodarczymi oraz wdrażaniu środków mitygujących rozpoznane ryzyka.
Doradztwo prawne w szerokim spektrum spraw o charakterze represyjnym.
Prawo karne jest dziedziną, która swoimi środkami wkracza najbardziej intensywnie w życie człowieka. Doniosłość potencjalnych konsekwencji prawnych czynów objętych zarzutami w sprawie karnej wymaga od obrońcy zachowania najwyższych standardów prawniczych.
Wierzę, że spełnienie tego wymogu jest w stanie zagwarantować tylko wąska specjalizacja, która sprzyja profesjonalizmowi i skuteczności. Dlatego właśnie w swojej codziennej praktyce zajmuję się udzielaniem pomocy prawnej niemalże wyłącznie w sprawach karnych.